Veikla:
Evangelikų liuteronų kunigas, bibliofilas.
Kapinės |
Mažintų kaimo kapinės Rodyti „Google Maps“ |
---|---|
Kvartalas |
1 |
Eilės nr. |
000 |
Kapavietės nr. |
134 |
Išsami informacija
Kunigo Martyno Preikšaičio brolis. Vienas iš Lietuvių evangelikų liuteronų sąjungos „Pagalba“ įkūrėjų, centro valdybos narys ir vadovas (pirmininkas). Aktyviai dalyvavo srovininkų veikloje, pasisakė už pamaldas lietuvių kalba. 1925–1935 Lietuvos evangelikų liuteronų konsistorijos lietuvių atstovas pasaulietis, vėliau reikalų vedėjas tautiniais ir tikybiniais klausimais. 1933 kartu su kitais privertė atsistatydinti Konsistorijos prezidentą Vilių Gaigalaitį. Preikšaičio ir kelių jo pasekėjų parengtas Konsistorijos įstatymas (nebuvo priimtas) sukėlė esminį konfliktą tarp Lietuvos evangelikų liuteronų bendruomenės ir Lietuvos vyriausybės. Kilus nesutarimams Bažnyčioje, 1935 gegužę Lietuvos Respublikos švietimo ministerija Preikšaitį kartu su Martynu Arminu Kavoliu atleido iš Konsistorijos. Kurį laiką redagavo „Pagalbą“, 1933–1934 – radikalų evangelikų liuteronų laikraštį Srovė. 1944 VIII 13 Tauragėje kunigo Jono Kalvano ir brolio M. Preikšaičio įšventintas į kunigus, paskirtas į Batakius. Preikšaitis siekė apriboti vokiečių liuteronų įtaką Didžiosios Lietuvos bažnytiniame gyvenime, skleisti lietuvybę evangelikų parapijose. Vienas iš nedaugelio evangelikų liuteronų kunigų po 1944 likęs Lietuvoje. Aptarnavo Klaipėdos, Šilutės, Skaudvilės ir Batakių, 1957–1963 – Nidos parapijas. Kartu su kunigais Jonu Armonaičiu ir Jurgiu Gavėniu buvo opozicijoje Konsistorijai, veikė savarankiškai. Liko nevedęs, gyveno asketiškai. Sukaupė ir paliko sesers Anės Gocentienės šeimai labai didelę biblioteką (apie 10 000 knygų, iš jų 2000 lituanistinių; kai kurios labai retos ar unikalios; į ją pateko kai kurios V. Gaigalaičio asmeninės ir „Sandoros“ draugijos Klaipėdoje knygos).
Prieinamos paslaugos:
Skaitmeninė žvakutė
Siekant saugoti velionių atminimą ir tausojant visų Mūsų Lietuvos gamtą, vietoje įprastos žvakės kviečiame uždegti skaitmeninę žvakutę už velionis, už kurią bus pasodintas medis Lietuvoje.
Kapaviečių priežiūra ir tvarkymas
Kartu su partneriais Pamenu.lt pasirūpinsime periodiniu arba vienkartiniu kapo tvarkymu. Mūsų specialistai ne tik atliks būtinus kapo priežiūros darbus (nuvalys paminklą, nugrėbs lapus, sutvarkys želdinius ir kita), bet ir uždegs atminimo žvakutę bei pasidalys atlikto darbo rezultatu. Jei turėsite pastabų, operatyviai įgyvendinsime jūsų pageidavimus.
Paminklo QR kodas
Šiuolaikinis būdas įamžinti atminimą.
Suskaitmeninę per milijoną kapų, sustodami prie kiekvieno kapo vis pagalvojame – kokia šeimos istorija slypi už iškaltų vardų, gimimo ir mirties datų? Iš asmeninės patirties žinome, kad lieka vis mažiau žmonių ir artimųjų, kurie atsimena visas istorijas. Todėl gimė idėja, kaip išsaugoti visą šeimos ar velionio istoriją ir perduoti ją ateities kartoms.
Išmanus juvelyro sukurtas QR ženklinimas papuoš jūsų artimųjų paminklą ir išsaugos visą tekstinę ar vaizdinę informaciją, kurią patys nuspręsite pridėti.
Kaina 150 Eur + 10 eur/metus už informacijos saugojimą.
Atsiskaitymas banko pavedimu.
Gavėjas UAB Kapinių valdymo sprendimai
Banko sąskaita LT987300010146807986
Mokėjimo paskirtyje nurodyti "QR kodas, velionis Vardas Pavardė, el.pašto@adresas, kapinių pavadinimas"