Veikla:
Lietuvos laisvės gynėjas, vienas iš 1991 m. sausio 13-osios aukų
Kapinės |
Lietuvos laisvės gynėjų kapai (Antakalnis) Rodyti „Google Maps“ |
---|---|
Kvartalas |
|
Eilės nr. |
|
Kapavietės nr. |
004 |
Išsami informacija
Vytautas Vaitkus – Lietuvos laisvės gynėjas, vienas iš 1991 m. sausio 13-osios aukų, žuvo Sovietų Sąjungos karinės agresijos prieš atkurtą Lietuvos valstybę metu. 1991 m. sausio 13-osios naktį buvo nušautas prie Televizijos bokšto Vilniuje. Vytautas Vaitkus žuvo būdamas 47 metų.
Vytautas Vaitkus gimė 1943 m. rugsėjo 22 d. Paežerio kaime, Šilalės rajone.
Dirbo Lietuvos kino studijoje vairuotoju, vėliau papildomai įsidarbino elektriku-santechniku Vilniaus Sporto rūmuose .
Buvo vedęs, žmona – Apolonija Vaitkienė, turėjo sūnų Robertą. Šeima gyveno Lazdynuose, Vilniuje, buvo tikintys, lankydavo Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčią Žvėryne.
1991 m. sausį su šeima budėdavo prie Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos rūmų, Nepriklausomybės aikštėje .
1991 m. sausio 12–13 d. – budėjo Vilniuje prie Televizijos bokšto.
1991 m. sausio 13-osios naktį sovietų desantininkų buvo nušautas prie Televizijos bokšto.
1991 m. sausio 14 d. kartu su kitomis aukomis buvo pašarvotas Vilniaus Sporto rūmuose.
1991 m. sausio 16 d. kartu su kitomis Sausio 13-osios aukomis buvo palaidotas Antakalnio kapinėse Vilniuje.
Apdovanojimai
1991 m. sausio 15 d. – Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos nutarimu už pasižymėjimą didvyrišku narsumu ir ištverme ginant Lietuvos Respublikos laisvę ir nepriklausomybę Vytautas Vaitkus (po mirties) buvo apdovanotas 1-ojo laipsnio Vyčio kryžiaus ordinu (dabar – Vyčio Kryžiaus ordino Didysis kryžius, antrasis pagal svarbą aukščiausias Lietuvos valstybės apdovanojimas).
1992 m. sausio 9 d. – Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo įsaku už drąsą ir pasiaukojimą ginant Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę 1991 metų sausio–rugsėjo mėnesiais Vytautas Vaitkus (po mirties) buvo apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu.
2011 m. sausio 16 d., minint 20-ąsias Sausio 13-osios metines, Vytautas Vaitkus apdovanotas I-ojo laipsnio ženklu-medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“.
Atminimo įamžinimas
1992 m. Vytauto Vaitkaus žūties vietoje prie Vilniaus televizijos bokšto (Sausio 13-osios g. 10, Vilnius) buvo atidengtas paminklas.
1996 m. Vilniaus miesto tarybos sprendimu, Televizijos bokšto prieigose esančiai Vilniaus gatvei (buvusiai Mėnulio) buvo suteiktas Vytauto Vaitkaus vardas.
1998 m. atidengta atminimo lenta prie namo, kuriame gyveno Vytautas Vaitkus (Architektų g. 105, Vilnius).
Prieinamos paslaugos:
Atminimo medelis
Siekdami saugoti velionių atminimą ir tausoti mūsų Lietuvos gamtą, kviečiame pasodinti medelį, o už jį mes uždegsime skaitmeninę žvakelę jūsų artimųjų atminimui.
Kapaviečių priežiūra ir tvarkymas
Kartu su partneriais Pamenu.lt pasirūpinsime periodiniu arba vienkartiniu kapo tvarkymu. Mūsų specialistai ne tik atliks būtinus kapo priežiūros darbus (nuvalys paminklą, nugrėbs lapus, sutvarkys želdinius ir kita), bet ir pasodins atminimo medelį bei pasidalins atlikto darbo rezultatu. Jei turėsite pastabų, operatyviai įgyvendinsime jūsų pageidavimus.
QR atminimo ženkliukas
NUOLAIDA: duomenų saugojimas nemokamai
MEDŽIAGA: nerūdijantis plienas
Šiuolaikinis būdas įamžinti atminimą. QR atminimo ženkliukas – unikalus nerūdijančio plieno ženkliukas su QR kodu, skirtas saugoti informaciją apie velionį(-ius).
Suskaitmeninę per milijoną kapų, sustodami prie kiekvieno kapo vis pagalvojame – kokia šeimos istorija slypi už iškaltų vardų, gimimo ir mirties datų? Iš asmeninės patirties žinome, kad lieka vis mažiau žmonių ir artimųjų, kurie atsimena visas istorijas. Todėl gimė idėja, kaip išsaugoti visą šeimos ar velionio istoriją ir perduoti ją ateities kartoms.