- Google maps
- Vis på Google Maps
- Waze
- Vis på Waze
- Adresse
- J.Basanavičiaus g. 5, Kuršėnai LT-81156
- Telefon
- +370 41 581644
- E-post
- kursenai@siauliuraj.lt
Antall graver på kirkegården: 
11447
Informasjon tilgjengelig takket være:
Šiaulių raj. savivaldybės administracija, Kuršėnų miesto seniūnija
Dėl leidimų laidoti, informacijos atnaujinimo, apleistų kapaviečių priežiūros ir kitais susijusiais klausimais kreiptis aukščiau nurodytais kontaktais.
Žymus palaidojimai
1810 m. įkurtos Kuršėnų senosios kapinaitės neturėjo būti didelės, kadangi 1841 m. Kuršėnų miestelyje gyveno tik 390 žmonių. Vėliau, augant gyventojų skaičiui, didėjo ir kapinių plotas.
Vyrauja įvairūs kryžiai – mediniai, betoniniai, akmeniniai.
Daug kur auga žolė, kai kur gana aukšta, auga nedideli medeliai, matosi akmeninė tvora apdengta mediniu stogeliu. V.Milius teigia, kad iki Pirmo pasaulinio karo miestelių kapinėse vyravo akmeninės tvoros surinktos iš lauko akmenų ir sujungtos kalkėmis, jų tarpus užpildžius skaldytais akmenimis. Po Pirmo pasaulinio karo kapinių tvora pradėta daryti iš skaldytų akmenų, sujungus cementu, o tvoros viršų nuožulniai užliejant cementu.
Šiandieną bendras kapinių plotas sudaro 22 408 m2. Aplink yra aptverta akmeninė tvora, yra trys įėjimai – du platesni ir vienas siauresnis. Platesnis įėjimas turi metalinius vartus. Šie vartai yra vienodo stiliaus su Kuršėnų bažnyčios vartais, o tai rodo jų statymo vienalaikiškumą. (Dabartinė Kuršėnų bažnyčia pastatyta 1933 m.).
Mirusiųjų ramybę kapuose saugo beržų alėja. Ji buvo pasodinta apie 1949–1950 m. Benedikto Griciaus (gim. 1885 m.), kuris pats vežė iš miško jaunus berželius ir juos čia sodino. Šiandieną jie labai puošia kapines.
Kapinių viduryje stovi akmeninis aukuras. Jis įrengtas 1966 m., kuomet buvo pradėtos organizuoti civilinės mirusiųjų pagerbimo iškilmės ir uždegama ugnis. Tuomet ir buvo pradėta per lapkričio 1–ąją degti amžinąją ugnį, per garsiakalbius skambinti Mocarto „Requiem“ ir pan.
Augalija šiose kapinėse labai įvairi. Iš krūmų paminėtini: bukmedis, tujanai, jazminai, veigelė, kaulenis, rutulinis gluosnis, ligustras, sidabrakrūmis, zuikiakrūmis, smulkaižiedės rožės, įvairios eglės. Gėlės: kiliminės – sagina, šliaužiančioji vaizgina, žiemė, perkūnropė, dekoratyvinis čiobrelis. Svogūninės – snieguolės, krokai, tulpės, narcizai. Daugiametės – rūta, šilokai, įvairios ramunės. Vienmetės – našlaitės, begonijos, sprigės, dvispalvė žilė, chrizantemos.